Despre noi
Călătorii despre noi
Ultimele 8 opinii primite:
|
Vaslui - Iasi cu 3 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Vaslui - Iasi luna trecută
|
La prima mea călātorie , pe ruta Tăcuta - Protopopești în data de 16/05/2026 , ora 8:00 experiența mea a fost destul de neplăcută……la urcarea mea în mijlocul de transport , după ce am arătat soferului biletul electronic , el s-a comportat neobișnuit de ciudad , a încercat să-mi i-a telefonul din mănă pe motiv că nu vede să citească biletul…..i-am explicat civilizat că nu are voie să facă asta și că ar trebui în cazul în care nu vede , este obligatia să poarte ochelari sau ar trebui să existe un cititor de cod de bare…. La întoarcerea mea pe ruta Protopopești - Tăcuta , ora 17:45 , la urcarea în mijlocul de transport , am avut aceiași experiență neplăcută , ba mai mult soferul a fost tot la fel de nepoliticos amenimțându-mă că spunându-mi că am avut noroc că nu m-a dat jos din microbuz sau mai rău , data viitoare când voi intenționa să mai folosesc serviciile voastre , el nu mă va mai lasa să urc în microbuz ! |
|
||||||||
|
RETUR Vaslui - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
RETUR Vaslui - Iasi cu 3 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Vaslui - Iasi cu 3 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Vaslui - Iasi cu 5 luni în urmă
|
Dezamăgitor. Am facut rezervarea cu o zi inainte, am platit cu cardul ca in dimineața următoare sa ma trezesc cu mesaj ca nu se circula si ca pot face o reprogramare oricand doresc. Eu trebuia sa ajung la aeroport, avionul nu am cum sa-l reprogramez. Am avut o situație foarte neplăcută care m-a costat 300lei sa ajung in Iași plus 30lei plătiți pentru cursa dvs pe care nu i-am primit înapoi. |
|
||||||||
|
Vaslui - Iasi cu 6 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
RETUR Vaslui - Iasi cu 8 luni în urmă
|
Bună ziua! Nu vreau să dau eu comentariu negativ, însă sper că va ajuta… Niciodată n-am mai călătorit în condiții atât de rele… și totul din cauza scaunelor microbuzului. Efectiv sunt groaznice pentru o femeie. Sunt concepute poate pentru bărbați din era pietrei, dar m-au durut toate oasele după ce am stat îndoită din cauza scaunului… Ar trebui selecție- cine e bărbat zdravăn- merge cu microbuzele ca cele de azi (ruta Iași Vaslui), iar femeile și copiii cu alte microbuze… sincer, nu mai vreau să merg cu așa ceva… după o asemenea cursă să mă doară toate oasele de la spate, să mă doară capul din cauză că nu vine deasupra scaunului… Nu știu cine probează scaunele astea- cel mai probabil patronii sunt bărbați, dar orientați-vă puțin și pentru crearea condițiilor optime pentru femei de mărime normală sau pentru copii. Toată cursa a fost un dezastru din simplul fapt că scaunul e conceput doar pentru bărbați înalți. În rest, șoferul a fost bun, microbuzul are de toate… dar scaunele… eu experiența asta nu vreau s-o mai am niciodată! |
|



